uadwokata

Adwokat

Prawo pracy – niezawinione zwolnienie

Jeśli pozostałeś zwolniony w nieprzepisowy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieuczciwe zwolnienie. Co to oznacza dla Ciebie? Nieprzepisowe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym stosowanym poprzez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z naruszeniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieprzepisowego zwolnienia jest sytuacja, kiedy zatrudniony jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym krokiem jest przejrzenie umowy o pracę, ażeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania pracowników.

Roszczenie o bezprawne zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie otrzymamy zależeć będzie od naruszonych praw przez pracodawcę. Jeżeli jest to typowe niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania należytej wpłaty. W konsekwencji żądane kwoty są stosunkowo niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii tekstów w sprawie problemów z zakresu prawa pracy. Ażeby poznać więcej informacji łączących się z nieuzasadnionym zwolnieniem obserwuj kolejne teksty z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najlepsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.